Še slab mesec do odhoda na svetovne igre

11. 2. 2019 /

14. marca bo v Abu Dhabiju slavnostna otvoritev letošnjih Poletnih svetovnih iger specialne olimpijade. Gre za največje tekmovanje specialnih olimpijcev, na katerega iz več kot 170 držav sveta prihaja kar okoli 8.000 športnikov. 

Leto po praznovanju 50-letnice specialno olimpijskega gibanja bo od 15. do 20. marca tekmovalo 28 slovenskih tekmovalcev: šest v atletiki, štirje v plavanju, trije v namiznem tenisu, po dva v kolesarstvu, judu in balinanju ter košarkarska ekipa. Spremljalo jih bo 10 trenerjev.

ČLANI EKIPE: 
ATLETIKA
1. Martin Lešnik (VDC Šentjur, enota Slovenske Konjice)
2. Vinko Rešetar (CUDV Dobrna)
3. Mario Zajfrid (OŠ Gustava Šiliha)
4. Anamari Hadner (OŠ Gustava Šiliha)
5. Tamara Korotaj (OŠ Stanka Vraza, Ormož)
6. Jožica Drač (VDC Šentjur, enota Šentjur)
Trenerja: Andrej Pompe (CUDV Dobrna), Helena Gril (OŠ Gustava Šiliha)

PLAVANJE
7. Urban Goltnik (Sožitje Velenje)
8. Timotej Galunič (OŠ Gustava Šiliha)
9. Alen Šošter (Sožitje Velenje)
10. Anja Golčer (Sožitje Velenje)
Trenerka: Katarina Praznik (Sožitje Velenje)

BALINANJE
11. Miha Zalokar (OŠ Glazija, Celje)
12. Lara Ilić (Center JL, enota Dečkova-Levstikov trg)
Trener: Anej Vrhovnik (OŠ Glazija, Celje)

KOLESARSTVO
13. Uroš Bernik (Sožitje Škofja Loka)
14. Simona Gaser (Sožitje Škofja Loka)
Trener: Miran Dokl (CVD Golovec)

JUDO
15. Žiga Vangoš (II. OŠ Žalec)
16. Tina Skerlep (Judo klub Sokol)
Trener: Ana Četić (Center Janeza Levca)

NAMIZNI TENIS
17. Nik Jerković (OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice)
18. Rok Mai Vodušek (Center JL, enota Dečkova-Levstikov trg)
19. Magda Mlakar (VDC Postojna)
Trener: Hasan Sinanović (Center JL, enota Dečkova-Levstikov trg)

KOŠARKA
20. Sebastjan Ratej (CVD Golovec)
21. Luka Gračner (CVD Golovec)
22. Albin Kolar (CUDV Dobrna)
23. Primož Mrkun (VDC Želva)
24. Ivan Ruf (VDC Želva)
25. Klavdi Zorko (OŠ Glazija Celje)
26. Manfred Kržišnik (CUDV Črna)
27. Atif Mulič (CUDV Črna)
Trenerja: Janže Blatnik (CUDV Črna) in Toni Cestnik (CVD Golovec)

Vodja delegacije: Ljubomir Miličević
Pomočnica vodje delegacije: Andreja Resman (predstavnica Zveze Sožitje)

Ekipo so pomagali opremiti: Alpina, Zavarovalnica Wienerstadtische, Intersocks, Safilo. 

cookie